Aktualności
Jak skutecznie odprowadzać wodę z nawierzchni brukowanych?
Nie da się uniknąć kontaktu wody z kostką brukową. Jako że znajduje się na zewnątrz, jest ona narażona zarówno na wysoką wilgotność, jak i opady deszczu czy śniegu. Nagromadzenie cieczy na nawierzchni może z kolei zaważyć na jej wytrzymałości. W takim przypadku powstaje bowiem ryzyko zapadania się kostki, jej pękania oraz pogorszenia w znaczeniu estetycznym. Bez obaw, jest na to co najmniej kilka rozwiązań.
Krawężnik jako ważny element wykończenia chodnika
Twarda nawierzchnia to niewątpliwe udogodnienie, które ułatwia komunikację. Chodniki układa się zarówno na posesjach prywatnych, jak i w przestrzeni publicznej. Zdaje się, że ich nieodłącznym elementem są odpowiednie obrzeża, czyli krawężniki.
Kostka kontra beton - który typ nawierzchni góruje?
Kostka i beton to bezsprzecznie najpopularniejsze materiały, które wykorzystuje się do tworzenia nawierzchni. Który z nich zajmuje jednak pierwsze miejsce wśród inwestorów? Sprawdź!
Z jakich typów kamienia wykonuje się kostki brukowe?
Nie jest tajemnicą, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kostki brukowej. Inwestor może więc dowolnie przebierać w jej parametrach, aby finalnie wybrać taki produkt, który najlepiej spełni jego oczekiwania. Mowa tu zarówno o rozmiarach czy wybarwieniu, jak i surowcu. Kostka brukowa może być bowiem wykonana z różnych typów kamienia. Czy wiesz, z jakich?
W jaki sposób produkowana jest kostka brukowa?
Kostka brukowa jest jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów do tworzenia różnego rodzaju nawierzchni. Stosuje się ją zarówno w inwestycjach prywatnych, jak i publicznych. Słowem, można zaobserwować ją niemal na każdym kroku. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak jest produkowana i co jest zupełnie niezbędne w tym procesie? Odpowiedź otrzymasz w dzisiejszym artykule.
Czym brukować podjazdy samochodowe?
Podjazd samochodowy to niezbędny element zdecydowanej większości nieruchomości. Wykonują go nie tylko inwestorzy prywatni, ale także osoby odpowiedzialne za budynki użyteczności publicznej. Nie od dziś jednak wiadomo, jak wiele materiałów dostępnych jest na rynku. Czy wiesz, czym najlepiej brukować podjazd?
Jak układać kostki o nieregularnych kształtach?
Różnorodności kolorów i kształtów oraz duża wytrzymałości kostek brukowych sprawia, że są one obecnie najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do budowy alejek, podjazdów czy tarasów. Natomiast o solidności oraz estetycznym wyglądzie nawierzchni decyduje nie tylko kolor czy kształt kostki, ale także jej prawidłowe ułożenie. Nie jest to bardzo skomplikowane, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, które przedstawiamy w powyższym artykule.
Od czego zależy koszt nabycia kostki brukowej?
Do wykończenia i aranżacji nawierzchni obecnie najczęściej wykorzystywana jest kostka brukowa. Gama dostępnych rodzajów tego budulca jest bardzo szeroka. Poszczególne modele kostki brukowej różnią się między sobą surowcem, z jakiego zostały wykonane, kolorem, kształtem, grubością oraz typem wykończenia. Jak te czynniki wpływają na ostateczną cenę produktu? W powyższym artykule odpowiadamy na to pytanie.
Grubość kostki brukowej. Dlaczego ten parametr ma znaczenie?
Podczas wyboru odpowiedniej kostki brukowej oprócz kryterium estetycznego należy wziąć pod uwagę grubość produktu – jest to istotny parametr decydujący o wytrzymałości kostki brukowej i tym samym o jej przeznaczeniu. W tym miejscu trzeba mieć na uwadze, że źle dopasowana kostka brukowa o wiele szybciej ulegnie zniszczeniu. Aby tego uniknąć oraz lepiej dopasować produkt do przeznaczenia nawierzchni, warto poznać jego podstawowe grubości i tym samym właściwości obciążeniowe.
Jak czyścić kostki brukowe?
Kostka brukowa to estetyczna i wytrzymała nawierzchnia, która doskonale sprawdza się jako wyłożenie podjazdów, chodników, placów czy alejek. Jeżeli chcesz, by przez wiele lat pozostała atrakcyjna wizualnie i nie uległa zniszczeniu, powinieneś systematycznie ją pielęgnować. W jaki sposób? Wyjaśniamy poniżej.