Prace brukarskie. Znaczenie wizji lokalnej
Wiele osób prace brukarskie ogranicza jedynie do położenia płytek chodnikowych na ścieżce czy podjeździe. Jest to podejście mylne i wysoce krzywdzące dla osób zajmującymi się pracami brukarskimi. Otóż potencjał pracy z tym materiałem pozwala na stworzenie brukarskich dzieł sztuki. Jest jednak jeden warunek pozytywnego zakończenia prac z wykorzystaniem polbruku, trylinki czy kocich łbów – bezproblemowe kontakty wykonawcy z klientem. Właśnie w tym celu warto, jeszcze przed przystąpieniem do pracy, wykonać wizję lokalną.
Czym jest i na czym polega wizja lokalna przy pracach brukarskich?
Wizja lokalna przy pracach brukarskich jest gwarancją pomyślnej współpracy i zadowalającego efektu. Odbywa się ona w miejscu, w którym ma zostać przeprowadzona inwestycja. W czasie trwania wizji lokalnej pracownicy firmy świadczącej usługi brukarskie zapoznają się z terenem oraz wykonają stosowne pomiary. Jest to także dobry moment na poznanie wizji klienta odnośnie do danego przedsięwzięcia. W przypadku, gdy inwestor ma jakieś wątpliwości lub nie ma pomysłu co do efektu prac brukarskich, specjalnie wyszkolony pracownik odpowie na wszystkie pytania i podpowie, jakie rozwiązania będą najlepsze dla terenu i przeznaczenia kostki brukowej. Wizja lokalna odbywa się w terminie dogodnym zarówno dla klienta, jak i dla firmy wykonawczej.
Jeszcze w trakcie wizji lokalnej klientowi mogą zostać udostępnione katalogi, z których może on wybrać materiały i elementy dodatkowe, jakie zostaną wykorzystane do prac brukarskich. Na podstawie dokonanych pomiarów i wyborów klienta po wizji lokalnej sporządzony i przedstawiony zostanie dokładny kosztorys całego przedsięwzięcia.